X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
1396/05/04

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96-97

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96-97

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96-97

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96-97

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد که هر ساله تعداد بسیار زیادی داوطلب وارد این دانشگاه می شوند. ویژگی های خاصی که دانشگاه علمی کاربردی دارد یکی از دلایل جذب دانشجویان به این دانشگاه می باشد. از جمله ویژگی های شاخص این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ویژگی های شاخص دانشگاه علمی کاربردی

1- تنوع رشته ای بسیار زیاد در دانشگاه علمی کاربردی : تنوع رشته در این دانشگاه بسیار بالا می باشد و بسیاری از رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند در دانشگاه های دیگر وجود ندارند.
2- تخصصی تر بودن رشته های دانشگاه علمی کاربردی : رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدلیل داشتن گرایش های زیاد در رشته ها دارای تخصص بسیار بیشتری می باشند و بیش تر تاکید بر یادگیری عملی وجود دارد تا یادگیری تئوریک.
3- مناسب بودن میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی : میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی در مقایسه با دانشگاه های دیگر با توجه به اینکه همه دروس را بصورت حضوری برگزار می نماید بسیار مناسب می باشد و تقریبا دومین دانشگاه از نظر میزان شهریه دانشگاه در کشور می باشد ( کمترین میزان شهریه مربوط به دانشگاه پیام نور می باشد که البته بسیاری از کلاس های این دانشگاه غیر حضوری می باشد )
4- امکان تحصیل افراد شاغل در دانشگاه علمی کاربردی : دانشگاه علمی کاربردی بستری بسیار خوب را برای تحصیل تمامی اقشار جامعه بخصوص افراد شاغل ایجاد کرده است. اختصاص دو سهمیه آزاد و شاغل برای اکثر رشته ها و برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و بعد از ظهرها برای افزاد شاغل سبب گردیده است که افراد شاغل نیز بتوانند در این دانشگاه تحصیل نمایند.

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96-97

قبل از اینکه درباره میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96-97 توضیح دهیم ابتدا لازم است درباره این دانشگاه کمی توضیح دهیم تا میزان شهریه بهتر درک شود. اگر برای دانستن میزان شهریه علمی کاربردی عجله دارید می توانید از این بخش عبور کرده و به پایین صفحه بروید در غیر اینصورت با ما همراه باشید:

دانشگاه علمی کاربردی دارای دو مقطع تحصیلی می باشد که عبارتند از 1- کاردانی پیوسته دانشگاه علمی کاربردی 2- کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی ( کاردانی به کارشناسی). همانگونه که گفته شد این دانشگاه مقطع کارشناسی پیوسته ندارد یعنی شما مستقیما از دیپلم به لیسانس نمی توانید بخوانید حتی اگر مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید.

تلگرام دانشگاه علمی کاربردی

پس با توجه به توضیحات بالا میزان شهریه رشته های دانشگاه علمی کاربردی 96-97 در دو مقطع کاردانی و کارشناسی متنوع می باشد. میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی همانند سایر دانشگاه ها دارای شهریه ثابت و شهریه متغیر می باشد.

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی

شهریه ثابت دانشگاه علمی کاربردی

همانگونه که میدانید شهریه ثابت دانشگاه علمی کاربردی در واقع شهریه است که شما باید در ابتدای هر ترم واریز کنید تا در آن ترم اجازه تحصیل داشته باشید و مقداری ثابت تا پایان دوره تحصیل شما می باشد.

شهریه متغیر دانشگاه علمی کاربردی

شهریه متغیر دانشگاه علمی کاربردی در واقع همان شهریه واحدهای درسی شما می باشد که با توجه به میزان واحد انتخابی شما متفاوت می باشد و تغیر می کند.خب با توجه به توضیحات بالا بریم سراغ سوال اصلی که شهریه دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

توجه داشته باشید که رشته های دانشگاه علمی کاربردی در یکی از چهار گروه صنعت ، مدیریت و خدمات اجتماعی ، کشاورزی و فرهنگ و هنر قرار دارند که شهریه رشته های علمی کاربردی این چهار گروه بصورت زیر می باشد:

شهریه کاردانی علمی کاربردی

خب با توجه به جدول بالا میزان شهریه شما به این صورت تعیین می گردد که چه شما هشت واحد بردارید و چه 20 واحد شما باید شهریه ثابت را پرداخت نمایید حال اگر شما بیست واحد انتخاب کنید هر کدام از این 20 که واحد نظری باشد 167500 به شهریه اضافه می کند هر کدام عملی باشد 274200 و الی آخر و در نهایت میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال شما بدست می آید.

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیز این چهار گروه اصلی وجود دارند و روند تعیین میزان شهریه علمی کاربردی مطابق جدول زیر می باشد :

میزان شهریه کارشناسی علمی کاربردی

میزان شهریه کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیز با توجه به جدول بالا تعیین می باشد و شرایط مشابه کاردانی می باشد.

در پایان دوستان اگر سوالی درباره دانشگاه علمی کاربردی در هر زمینه ای داشته باشند می توانند از مشاوران گروه آموزشی سفید کمک بگیرند. تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تلگرام دانشگاه علمی کاربردی

در صورتی که در حال تحقیق درباره دانشگاه ها هستید می تواند مطالب میزان شهریه دانشگاه آزاد 96-97 ، میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96-97 ، میزان شهریه دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی برای شما مفید باشد تا بتوانید مقایسه ای بین دانشگاه ها داشته باشید.

منابع:میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96-97

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.